Aktualności

Start 9 Aktualności 9 Klub Pływacki Rekin zorganizował zawody o Puchar Burmistrza

Klub Pływacki Rekin zorganizował zawody o Puchar Burmistrza

utworzone przez | lis 2, 2023 | Aktualności

Po raz drugi cztery kluby pływackie z Przemyśla, Tomaszowa Lubelskiego, Horyńca-Zdroju i Lubaczowa rywalizowały na miejskiej pływalni Aquasfera podczas Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa. W zawodach, które odbyły sie 29 października, rywalizowało 150 młodych zawodników w 23 konkurencjach pływackich.

Zawodnicy reprezentujący kluby: KP „Delfin” Horyniec-Zdrój, TSS Tomasovia Tomaszów Lubelski, Akademia Pływania „Rybka” Przemyśl oraz KP „Rekin” Lubaczów rywalizowali na dystansach 50m, 100m i 200m w każdym ze styli pływackich (dowolny, klasyczny, grzbietowy, motylkowy i zmienny) z podziałem na kategorie wiekowe. Pokaźną ilość medali zdobyli zawodnicy reprezentujący nasz lubaczowski klub „Rekin”.

Po dwa złote medale wywalczyli: Gaja Mirkowska, Emilia Mudry, Emilia Pacuła, Michał Kida, Michał Weber, Leon Lachowski, Maja Kida, Maciej Kida, Igor Proszek i Bruno Drozd. Po jednym złotym i jednym srebrnym medalu wywalczyli: Maja Kucharska, Inka Szczepanik, Antoni Wójciak i Karolina Pacuła. Dwa srebrne medale wywalczył Szymon Garus. Dwa medale – srebrny i brązowy wywalczyła Antonina Stopyra-Bździuch. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyły na swoich dystansach: Lena Meder, Katarzyna Horoń i Magdalena Zadworna, natomiast brązowe medale zdobyli: Tomasz Medyński, Laura Woszczak i Aleksandra Maciejko.

W zawodach nie mogło zabraknąć rywalizacji sztafet. Emocjonujące jak zawsze wyścigi rozegrano na dystansie 4x50m stylem dowolnym i zmiennym, z podziałem na kategorie wiekowe. Drużyny Klubu Pływackiego „Rekin” trzykrotnie triumfowały, trzykrotnie zajęły drugie miejsce i dwukrotnie stawały na najniższym stopniu podium.